Jalgpall

5 kõige alandavamat kaotust jalgpalliajaloos, mis pani meid kaotajaskonna pärast kahju tundma

Väidetavalt kogu maailmas populaarseim spordiala on jalgpallil kombeks inimesi kokku viia, olenemata nende rassist, kultuurist või riigist. Olgu selleks võidu tähistamine või kaotuse leinamine - ilus mäng toob fännides jätkuvalt emotsioone esile nagu ükski teine.

Alates klubijalgpallist kuni rahvusvahelise etapini on see spordiala leidnud kosilasi kogu maailmas. See võib jätta fännid kaotusseisus pisarsilmil ja panna nad võidu pealt oma kohtadelt välja hüppama. Kuigi see jätkab fännide meelt lahutamist, on jalgpall spordialana olnud ka suurepärane platvorm inimestele, kes saavad oma tagasihoidlikust algusest üle ja leiavad oma elule eesmärgi.

Jalgpalliajaloo kõige alandavad kaotused, mis panid meid kaotajaskonna pärast kahju tundma © Netflix

seljakotiga toidu kaal päevas

Vaatamata sellele, et kõik on selles nii head, võib jalgpall, nagu aastate jooksul nähtud, olla kohati ka julm.

Kui väljaku võitjaid tervitatakse ja tähistatakse nende ärakasutamise pärast, siis kaotajaskond meelitab sageli kriitikat ja satub mõõnade kõige madalamale. Mõnel juhul on kaotuse alandamine märganud, et kaotanud mängijad ja nende fännid jäävad pisaratesse.

Nendel rasketel aegadel uuesti vaadates tutvustame jalgpalliajaloo viit kõige alandavamat kaotust, mis tekitas kõigis kaotajaskonnast kahju.

Hollandi Mauling Hispaania eest (5-1)

Hispaania oli tihedas võitluses toimunud finaalis suutnud vastupidava Hollandi väljakutsed nurjata, et võita ihaldatud FIFA maailmakarika 2010. Kuid neli aastat hiljem ei teadnud valitsevad meistrid, mida hollandlased neile sarvede lukustamisel plaanisid grupi etapi kokkupõrge 2014. aasta maailmameistrivõistlustel.

Stefan de Vrij püüdis takerduda Diego Costa kinni ja andis Hispaaniale varajase karistuse, mille Xabi Alonso realiseeris. Kuid tiitlikaitsjate edumaa ei saanud kesta kaua, sest Robin van Persie viskas 15 jardi sukeldumisega pealöögi, et viigistada kohtumist seisule 1-1.

Teisel poolajal viis Arjen Robben oma meeskonna esmakordselt kohtumises ette. Varsti leidis De Vrij oma esimese poolaja eksimuse eest lunastuse, kui ta oli löönud pealöögist Hollandi 3: 1. Hiljem lõid Van Persie ja Robben mõlemad oma matši teise värava, et lahkuda Hispaaniast punase näoga seisul 5-1 - kõigi aegade halvim maailmameistrivõistlustel valitsevatele meistritele tehtud rüselus ja Hispaania 51 aasta jooksul kõige raskem kaotus.

Stoke lahkub Liverpooli punase näoga (6: 1)

25. mai on kuupäev, mis jääb Liverpoolile ja selle toetajatele kalliks. Ja miks mitte? Samal kuupäeval võitis Liverpool 1977. aastal Euroopa karika võitmiseks Borcharia Monchengladbachi ja alistas 2005. aastal Meistrite liiga võitmiseks AC Milani.

Kuid kui 25. mai on kõigi Liverpooli fännide mälestustesse kantud kuupäev, siis 24. mai on see, mida nad on püüdnud oma kollektiivsest südametunnistusest hõõruda.

Punased on sellel kuupäeval pidanud vaid kolm võistlusmängu. Nad võitsid Arsenali 2: 1 1947. aastal. Tottenham Hotspur alistati 2009. aastal 3: 1. Ja 2015. aastal läksid nad Stoke Citysse, et taluda alandust, mis on endiselt klubi rikkaliku pärandi okas. Stoke lõi esimesel poolajal viis väravat Brame'i löönud Mame Biram Dioufi, Jonathan Waltersi, Charlie Adami ja Steven Nzonzi kaudu.

Viimase mängu mänginud Steven Gerrard sai 70. minutil lohutusvärava, kuid asjatult, sest Peter Crouch tegi seisuks 6 - 16 minutit hiljem. Kõik, mis võib valesti minna, läks Liverpooli jaoks valesti.

Nukker lõpp hooajale, mis pärast eelmise aasta haaravat tiitliväljakutset oli punastel libisenud nelja parema seast, kaotanud nii liiga karika kui ka FA karika poolfinaalis ega suutnud meistritest kaugemale jõuda Liiga alagrupiturniir ja Euroopa liiga esimene nokaudivoor.

Saksamaa Steamroll Brasiilia (7-1)

MM-i korraldamine on jalgpalliriigile andnud sageli eelise. Kirg ja suur kodufännide arv mõjuvad tõepoolest inspiratsiooniallikana ja motiveerivad meeskonda vastastest üle saama. Tõenäoliselt tundis Brasiilia rahvusmeeskond end 2014. aasta maailmakarika poolfinaalis Saksamaaga sarvi lukustades.

Kuid koduse fännide suureks õuduseks valis Saksamaa Brasiilia kaitse lahku, purustades neli väravat vaid kuue minutiga. Thomas Mueller avas skoori 11. minutil, enne kui Miroslav Klose (23 '), Toni Kroos (24', 26 ') ja Sami Khedira (29') leidsid kõik võrgu tagaosa, andes Saksamaale 5: 0 eduseisu. poolaeg.

Teisel poolajal nägi Saksamaa nende uskumatu eduseisu tõttu kergendust. Kuid Andre Schurrle ei andnud võõrustajatele puhkust, kuna ta lõi kaks minutit kümne minuti jooksul värava skoorilauaks 7: 0. 90. minutiline Oscari värav oli ainus lohutus Brasiiliale, kes kaotas lõpuks 7: 1 - nende suurim kaotus rahvusvahelises kohtumises alates 1920. aastast.

veiseliha veetõmbe tegemine dehüdraatoris

USA naised lammutavad Tai (13-0)

Alandavad kaotused ei piirdu ainult meeste jalgpalliga. Nagu selgus, oli Tai naiskond 11. juunil tunnistajaks oma madalaimatele hetkedele rahvusvahelises jalgpallis, kui nad olid 2019. aasta FIFA naiste maailmameistrivõistlustel ohjeldamatu Ameerika Ühendriikide (USA) poolel mässanud.

Alex Morgan avas USA meeskonna skoori hiilgava lõpuga 12. minutil. Rose Lavelle leidis 20. minutil värava ja Lindsey Horan lõi 32. minutil oma poolelt kolmanda värava, kui Austraalia asus poolajaks 3: 0 juhtima. See oli teine ​​poolaeg, mis osutus Tai meeskonnale liiga kulukaks, mis lõpuks viskas enne lõpuvilet isegi 10 väravat.

Absoluutseks lammutamiseks osutus Alex Morgan viis korda kahe väravaga Lavelle ja Samantha Mewise kasuks, kuna Horani, Megan Rapinoe, Mallory Pugh ja Carli Lloydi sugused said oma nime ka skoorilehele.

Tai jaoks unustamatul päeval kinnitas USA pool 13: 0 võidu - FIFA maailmameistrivõistluste (meeste ja naiste) ajaloo suurima võidumarginaali.

kuuma siidri retsept alkoholiga

Austraalia kümnes Ameerika Samoa (31–0)

Üheks maailma nõrgimaks jalgpallimeeskonnaks peetaval Ameerika Samoal polnud kunagi oma 2012. aasta FIFA maailmakarika kvalifikatsioonimängus Austraalia vastu võimalust. Kuid 11. aprillil 2001 avanes Coffs Harbori rahvusvahelisel spordistaadionil lõpuks vaid veresaun.

Absoluutse lammutamisena osutus Austraalia vaatamata üsna keskpärase meeskonna panemisele opositsiooni kaitse tükkideks. Pärast esimese üheksa minuti väravateta hoidmist viis Con Boutsianis Austraalia 10. minutil väravaga ette. Kaks minutit hiljem viis Archie Thompson Aussies 2: 0. Ja muu on ajalugu.

Thompson lõpetas matši vapustava 13 väravaga, mis on rahvusvaheline rekord, tema nimele koos David Zdriliciga, kes viskas kaheksa, et aidata Austraalial saavutada 31: 0 võit - suurim võidumarginaal, mis rahvusvahelises kohtumises on registreeritud.

Selline oli skoor, mis kutsus esile rahvusvahelise jalgpalli reeglite muutmise, kui FIFA tutvustas Okeaanias eelvooru, et vältida meeskonna sellist alandamist.